Genel

Bodrum’da Küçük Bir Cennet: Ilgın Koyu

Mavi ile yeşilin bir arada olduğu, begonvilsiz düşünemediğim, akşamları hafif esen rüzgarı, mandalinası, limonu, güneşi, denizi ile Bodrum… Bunların yanında bir de harika cennet koyları. Bu sefer rotamızı küçük bir cennet olan Ilgın Koyu’na çevirdik.

Ilgın Koyu, diğer koylardan biraz farklı. Burada ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesis gibi yerler mevcut değil. Bundan olsa gerek sadece size aitmiş gibi bir his yaratıyor. Kamp sandalyelerinizi, yiyeceklerinizi, içeceklerinizi yanınıza alıp muhteşem manzaranın ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Arabayla sahile kadar gidilmesi de bulunmaz bir fırsat sunuyor. Biraz zorlu bir yolculuk olsa da eşsiz manzara ile karşılaşınca unutuyor insan.

Mavi ve yeşilin birleştiği bu küçük cennette kamp yapan insanları da görebilirsiniz. Herhangi bir kamp alanı bulunmamasına rağmen tercih ediliyor. Doğayla baş başa kalmak isteyenler, sessiz ve huzurlu olan bu koyda buluşuyor.

Bu keşif yolculuğumuzda, Baybars’ın kuzeni Koral abi ve canım Nurten ablamız da bizlerleydi. Şahane manzaraya karşı kah güldük kah yüzdük. Uzun uzun sohbetlerimizle unutulmayacak keyifli bir anı olarak hafızalarımızda yerini aldı bile.

Sağlıklı günlerde yeni yerler keşfetmek ve değişik tatlarda buluşmak dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.