Genel

Bodrum’un Başka Bir Rotası: Garova Bağlarında Garova Vineyards

Bodrum’un güneşi, denizi ve plajları dışında başka bir yüzü ile tanışmaya ne dersiniz? Garova Bağları ve Garova Vineyards… Mumcular köyünü geçerek Pınarlıbelen yolu üzerinden yemyeşil bahçeli yollardan giderek Bodrum’un bambaşka bir yönüne doğru yol alıyorsunuz. Burası bağdan öte bir yer. Huzurlu ve mütevazi bir çiftlik evi. Etrafta tavukların ve köpeklerin dolaştığı bir yer. Kendi yiyeceklerini bahçelerinden karşıladıkları samimi ve içten bir aile yaşıyor.

Peki Garova ismi nereden geliyor?

Etrafı dağlarla çevrili bir ova olan Karaova, halk dilinde başındaki harf değişerek, hızlı söylenirken de aradaki bir harf yutularak “Garova” olarak söylenir. Böyle söylenince kulağa da hoş gelmiyor değil.

Şarapların logosuna gelince Mehmet Bey, kardeşi Erdal’ın çalışırken bir fotoğrafını çeker. Sonra bilgisayarda başka bir formata sokar ve logo halini alır. Böylece çok güzel bir düşünce ile şahane bir sonuç ortaya çıkar.

Üzüm bağlarına karşı kurulan tahta masalarda şaraplarımızı tadarken, şarabın verdiği keyifle şahane bir yolculuğa çıkıyor insan. Sevgili Mehmet Bey’in keyifli sohbeti de bize eşlik ediyor. İnsan böylesine keyifli bir yerde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor bile.  Her yudumundan ayrı bir keyif aldığım Shiraz-Öküzgözü benim için birinci sırayı alıyor.

Eğer yolunuz düşerse önceden arayıp randevu almanız faydalı olacaktır. Aynı zamanda çiftlik evi olduğu için iş yoğunluğu olabilir.

Garova Vineyards, Bodrum günlerimizde uğrak yerlerimizden biri olarak yerini alıyor ve şimdilik veda ediyoruz.

Sağlıklı günlerde yeni yerler keşfetmek ve değişik tatlarda buluşmak dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.