Genel

Bodrum’un Gizli Köşesi: Kissebükü Koyu

Bodrum’u hepimiz biliyoruz. Tıklım tıklım plajları, “Artık Bodrum’da kalınmaz” gibi cümlelerin kurulduğu ve hareketli yaşamıyla epey adından söz ettiriyor. Etrafımızda ne kadar olumsuz rüzgarlar esse de Bodrum bizim için çok özel ve ikinci evimiz. Durum böyle olunca değişiklik olabileceğini düşünerek biz de çevresindeki yerleri keşfetmeye karar verdik. Tercihimiz Bodrum’a yakın olması, tertemiz denizi ve muhteşem doğasıyla Mazı Köyü tarafı oldu. Arabayla yaklaşık bir saat sürebiliyor. Birçok kişinin beğenisini kazanmış olan Mazı, eşsiz güzellikte sekiz koya sahip. (Akarca – Çakıllıyalı(Taşlıyalı) – İnceyalı – Hurma – Ilgın – Sedef – Şeytan Deresi – Kissebükü.) Aile dostumuz Gül ablanın önerisi ile rotamızı bu koylardan Kissebükü’ne çevirdik.

Koyun çevresi hamam, sarnıç ve kilise gibi tarihi kalıntılarla dolu. Mavi yolculuğun en önemli duraklarından olan Kissebükü, Adalıyalı Koyu’nda yer alıyor. Bakir kalan, sessiz, sakin ve kafanızı dinleyip bütün yılın yorgunluğunu atabileceğiniz bir koy.  

Doğa güzellikleriyle dolu bu bölge, aynı zamanda birçok yürüyüş rotasını barındırıyor.

Yoluna gelince; dönemeçler yaparak ilerleyen toprak yol, giderek alçalıyor ve taşlı yol halinde önümüze çıkıyor. Normal araçlarla gidilebilecek bir yol olmadığını anlıyoruz. Epey macera dolu, zorlu bir yolun ardından koya varıyoruz.

Tertemiz ve pırıl pırıl bir deniz bizi karşılıyor. Bir yanda tekneler bir yanda piknik yapan, kamp kuran insanları görüyoruz. Koyu, tepeden görüp vardığımızda o sakin, huzurlu görüntüsünün yaşattığı heyecan burayı unutulmaz kılıyor.

Ne kadar zorlu bir yoldan sonra varmış olsak da tadına doyamadığımız bir yer olarak aklımızın bir köşesinde yerini alıyor. Yazın Bodrum sezonunu açtığımızda, keşfedilecek yeni yerlerimiz olduğunu bilerek, sizi gizli kalmış bu harika koy fotoğraflarımızla başbaşa bırakıyorum.

Yeni yerler keşfetmek ve değişik tatlarda buluşmak dileğiyle…

2 Yorum

    • Gamze COŞAR

      Sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içinde olduğu bir dünyada gizli kalması mümkün değil maalesef. Etkilendiğim bir yer olduğu için böyle isimlendirdim. Önemli olan bu tür yerleri gezerken gereken önemi göstermeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.