Genel

Sonbahar Büyüsü Yedigöller

Yedigöller Milli Park, güzel yurdumuzun en etkileyici, nefes kesici ve eşsiz güzelliklerinden bir yer. Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin kuzeyinde bulunuyor. Milli parkın içinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl var.

Sessiz ve sakin bir doğa harikası olan Yedigöller, şehir hayatının yorucu halinden kaçmak isteyenler için ideal bir yer. Ayrıca yürüyüş yapmak isteyenler için yürüyüş yolları ve şelaleleri mevcut. Bunun yanında kamp kurma ya da piknik yapma faaliyetleri de yapılabiliyor. Ayrıca sonbahar mevsiminin büyüsünden olsa gerek sarıdan kızıl tona kadar her türlü renge bürünen ağaçlar, fotoğraf çekmeyi sevenlere de birbirinden muhteşem kareler sunuyor.

Yedigölller’in çevresi, meşe, gürgen, kızılağaç, dişbudak, karaağaç, ıhlamur gibi geniş yapraklı ve karaçam, sarıçam, köknar gibi iğne yapraklı ağaçlarla kaplı.

“Kapankaya Tepesi Seyir Terası”na çıkılarak Yedigöller’i ve vadinin büyüleyici görüntüsünü seyre dalmak mümkün.

Ayrıca bu yol üzerinde anıt ağaç ve pisagor ağacı bulunuyor.

Sonbaharın büyüsüne kapılmak için maaile çıktığımız bu yolculukta kimi zaman kahkalarla güldük, kimi zaman üşüdük, kimi zaman yorulduk. Fakat anı defterimize kaydeceğimiz harika bir gezi oldu.

Yeni yerler keşfetmek ve değişik tatlarda buluşmak dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.