Genel

Hayalimi Buluşturan Kitap ve Gizemi

Daha önce hayalimi buluşturan kitaptan bahsetmiştim. İstanbul Kırmızısı… Ferzan Özpetek ile buluşmama vesile olan kitap. 26 Aralık Cuma 2014! Dışarıda tam anlamıyla bardaktan boşanırcasına yağan yağmurda Kanyon D&R’a koşmuştum adeta. İmzalı kitabımı elime aldığımda içimde yaşadığım mutluluk tarif edilemezdi. Bir çırpıda okudum tabi ki.. O güne dair yazımı merak edenler http://www.gamzece.net/?p=692 göz atabilir.

IMG_05251

Asıl anlatmak istediğim bu kitabın hikayesi. Olayın kahramanı olan bir arkadaşımdan bahsetmek istiyorum. Kendisi hem iş, hem servis, hem de arada dışarıda buluştuğum bir arkadaşım. Bazı insanlar vardır hemen hemen her konudan uzun uzun konuşursunuz. İçten, samimi… Öyle ki sohbete başladığınız konu farkında olmadan başka başka konulara geçivermiş olur. Sonra birbirinizi oraya nasıl ve nereden geldiğinizi sorgularken bulursunuz.

İstanbul Kırmızısı’nın maceralı imzalı gününe de tanık olmuş biri olarak, kitabı okumak istediğini söyledi. Kitabımı verdikten sonra üstünden epey zaman geçti. Birkaç defa konuştuğumuzda henüz bitirmediğini söyledi. Aslında ben bir çırpıda okumuştum nasıl bitiremedi diye düşünmeye başlamıştım. Kaldı ki kendisi devamlı kitap okuyan birisi.

Daha sonra anlaşıldı ki kitabın benim için ne kadar değerli olduğunu bildiğinden ortada kalmasın diye kaldırmış fakat nereye koyduğunu bir türlü hatırlayamıyormuş. Bunu bana söylemekten de çekindiğinden çözüm üretmeye başlamış. Yeni bir kitap imzalatmak gibi epey girişimde bulunmuş fakat maalesef sonuç olumsuz olmuş. Ama yine de pes etmemiş.

Nasıl ve kim aracılığıyla olduğu üzerinde detay vermeden yeni kitabıma kavuşmanın heyecanı içinde olduğumu paylaşmak istedim. Bu dönemde olması ayrı bir önem taşıyor. Çünkü bu kitabın filmi yolda. Tekrar okumaya başladım bile. İşte hayalimi buluşturan kitap ve gizemi.

Kitabın filmini heyecanla beklediğim bu günlerde bana ayrı bir heyecan yaşattığın için sana çok teşekkür ederim canım arkadaşım Nagehan Büyükkeresteci:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.